סוגי הלוואות – כל סוגי ההלוואות הקיימות במשק

אז יש לכם עסק קטן או עסק בינוני והחלטת שאין מנוס- אתם צריכים להגיש בקשה לקבלת הלוואה. כבר התחלתם לברר על הגופים הבנקאיים, הגופים החוץ בנקאיים ועל הקרנות השונות שכולם מציעים לעסקים כמו שלכם הלוואות כאלה ואחרות. אבל אז התחילו לזרוק לכם באוויר שמות שונים להלוואות ולדבר איתכם על סוגי ההלוואות ונכנסתם שוב לבלגן וללחץ. רגע לפני שאתם מסתובבים ורצים הביתה, הנה הסבר קצר וממוקד על סוגי ההלוואות שאתם צריכים להכיר:

חישוב החזר ההלוואות:

חישוב החזר ההלוואות הוא הפריסה של התשלומים של כל אדם וסוג ההלוואה שלקח. פריסה זו מוצגת על גבי לוח סיליקון שמחשב את ההחזר כולל הקרן והריבית. ישנם ארבעה סוגי לוחות סיליקון בתחום ההלוואות, כלומר ארבעה סוגי הלוואות:

סוגי הלוואות- לוח שפיצר

סוגי הלוואות- קרן שווה

סוגי הלוואות -גרייס

סוגי הלוואות- בלון 

סוגי הלוואות והפירוט על כל אחד מהם:

סוגי הלוואות- לוח שפיצר- מדובר בלוח הסיליקון הנפוץ ביותר לקביעה של החזר ההלוואות כאשר ההחזר של ההלוואה מבוסס על תשלום חודשי קבוע.

תשלום הקרן עולה בהדרגה בכל תשלום אך תשלום הריבית יורד בהדרגה בכל תשלום וכך התשלום החודשי נשאר קבוע מראש.

סוגי הלוואות- קרן שווה- גם סוג הלוואה זו מבוסס על החזר חודשי אך הגובה של ההחזר גבוה יותר בתחילת הדרך. הסיבה לכך היא שההחזר החודשי על הקרן נשאר קבוע מההתחלה ועד הסוף אך ככל שמשלמים יותר מהקרן- התשלום החודשי על הריבית יורד בהתאם. לכן ההחזר החודשי מתחיל גבוה אך יורד בהדרגה בכל חודש.

סוגי הלוואות -גרייס- מדובר בסוג מיוחד של הלוואה שמאפשר לקבל את הכסף באופן מידי אך להתחיל להחזיר אותו במועד מאוחד יותר. יש הלוואת גרייס רגילה והלוואה גרייס לקרן בלבד כאשר בשתיהן מדובר בהלוואה שמתאימה ביותר לעסקים בתחילת הדרך שעוד אין להם תזרים מזומנים. האפשרות להתחיל ולהחזיר את ההלוואה במועד מאוחד יותר מאפשרת להם להתאפס ולהתאושש לפני שהם מתחילים לשלם חזרה את הכסף שלוו.

סוגי הלוואות- בלון- מדובר בהלוואה גמישה ביותר שהיא בעצם סוג של הלוואת גרייס. בהלוואה זו מקבלים את הסכום באופן מידי אך אפשר להתחיל ולהחזיר את הכסף בתקופה מאוחרת יותר. ישנה הפרדה בין ההחזר החודשי שאותו אפשר להתחיל להחזיר לאחר כמה חודשים במלואו לבין ההחזר של הקרן והריבית אותם יש לשלם בכל חודש. בסופו של דבר הקרן והריבית משולמות בתשלום חודשי ואילו סכום ההלוואה מוחזר במלואו בסופה של תקופת ההלוואה שהוגדרה.

כפי שניתן לראות יש כמה סוגי הלוואות אשר שונות זו מזו בדרכי ההחזר ובשיטות של ההחזר אך לא תמיד ברורות, בטח שלא לאזרח הפשוט. ההמלצה היא לא לקחת הלוואה, כל סוג של הלוואה לפני שמתייעצים עם אנשי מקצוע ובודקים איזו שיטת החזר מתאימה ליכולת הקיימת  של החזר ההלוואה.

כן. ההלוואה מתאימה לעסק בהקמה. המדינה מעוניינת בקידום עסקים חדשים ובשיקום המשק לאחר הקורונה.

לאחר קבלת המסמכים מהלקוח, כלכלני החברה מכינים תכנית עסקית המותאמת במיוחד לכם ומגישים אותה למשרד האוצר. לאחר ההגשה זמן ההמתנה הצפוי הוא 7 ימי עסקים.

כל בעל עסק קיים / חדש זכאי להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה במידה ואין בעיות / הגבלות בחשבון הבנק, אין בעיות בהוצאה לפועל ואין בעיות ברשויות המס.

להלוואה בערבות המדינה יש מספר מסלולים שבהם ניתן לקבל עד 500,000₪:
*מסלול עסק בהקמה
*מסלול השקעה בעסק
*מסלול הון חוזר

בהחלט. המדינה מעוניינת לשקם עסקים שנפגעו בזמן הקורונה ונותנת הלוואה בתנאים טובים יותר מהמסלולים הרגילים:
1.5% ריבית בממוצע
עד 10 שנים פריסה
עד שנה גרייס (דחיית תשלום)

עד 40% מהמחזור השנתי של העסק

דוחות בנקאיים כגון עובר ושב,ריכוז יתרות פירוט הלוואות.
דוחות עסקיים מרואה החשבון.
כמובן שהחברה עוזרת ומלווה את בעל העסק בהשגת המסמכים.

לאחר תחילת התהליך תתנהלו מול כלכלני החברה, בעלי תואר ראשון ושני בכלכלה ומול רואי החשבון שיכינו תכנית עסקית מותאמת לעסק שלכם וילוו אתכם עד לקבלת אישור עקרוני להלוואה.

תוכן עניינים

סוגי הלוואות

אולי יעניין אותך לקרוא על

GLS פיננסים דילוג לתוכן