הלוואה לעסקים קטנים

גם לעסק קטן ביותר בו עובד אחד בלבד, משפחה העובדת ביחד, או מספר מצומצם של עובדים, יש הוצאות לא קטנות. כמו כן, לא מעט אנשים זקוקים לסכום התחלתי עבור הקמת העסק, המהווה לעיתים את המכשול העיקרי לפתיחתו. הלוואה לעסקים קטנים באה לעזור לעסקים אלה להתפתח ומותאמת עבורם באופן אישי.

בעלי עסקים בכלל ובעלי עסקים קטנים בפרט, נרתעים מהאפשרות לקחת הלוואה משיקולים שונים. אך לא פעם ולא פעמיים הלוואה מהירה לעסק היא צורך הכרחי על מנת לשפר ולייעל אותו. כמו כן, ישנן הלוואות מסוגים שונים, כמו הלוואה בערבות מדינה, שמטרתה לסייע לעסקים אלה, עם ריבית ותנאי תשלום נוחים וללא צורך בערבים- המדינה מספקת את הערבות.

כמובן, שכל הלוואה יש להחזיר- ויש לשקול בכובד ראש אם לקחת הלוואה או לנסות להסתדר בלעדיה. הבנה בנושא והתייעצות עם אנשי מקצוע רלוונטיים, היא חשובה ביותר בקבלת החלטה זו.

הלוואה לעסקים קטנים- השיקולים השונים

עוד לפני בקשת ההלוואה לעסק קטן, חשוב להבין מה היא מטרתה ובמה תסייע לעסק. לרוב, בוחרים עסקים לקבל את ההחלטה אם לקחת הלוואה, מהשיקולים הבאים:

הקמה- לעסקים קטנים בתחילת דרכם, הלוואה לעסק חדש עבור הקמת העסק. מומלץ לחשב היטב סכום התחלתי סביר אשר גם יכסה את עלות ההקמה וגם ריאלי להחזירו בהקדם, כשהעסק מתחיל בפעילות השוטפת.

השקעה- כשמדובר בעסק קיים אך יש צורך להשקיע, לשפר, לייעל או לשפץ דברים הקשורים בו- ציוד ומכונות, רכבים, מלאי נוסף, שיפוצים ועוד.

הון חוזר- כשהעסק נדרש לתשלום מיידי, אך יראה מכך הכנסות לאחר תקופה מסוימת, נקרא גם פער אשראי. על הפער הזה, הלוואה לעסקים קטנים יכולה לגשר.

השקעה והון חוזר- במקרים רבים ההשקעה לא תראה תוצאות מיידיות והיא אחת הסיבות לפער האשראי. ניתן להגדיר זאת גם כהלוואה משולבת.

מסלולים מיוחדים נוספים- מסלולים אותם מקימה המדינה במקרים מיוחדים. דוגמא רלוונטית- קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים להתמודדות עם השפעת נגיף הקורונה. במסלולים אלה לרוב תנאי הסף, סכום ההלוואה, פריסת התשלום, פיקדון, עלויות, ריביות ועוד, הם בתנאים נוחים ואטרקטיביים ביותר.

החזר ההלוואה

מלבד מטרת ההלוואה ותכנון נכון לשימוש בסכום הכסף הזמין לרשות העסק, אין לשכוח את מטרת העל- החזר ההלוואה בזמן ובהתאם לתנאים. בין אם מדובר בהלוואה לעסק קטן בשלב ההקמה, או בין אם מדובר בעסק קטן שכבר פעיל אך עדיין זקוק להלוואה, חשוב ביותר לקחת הלוואה אשר תתאים לעסק.

GLS פיננסים מעניקים ייעוץ פיננסי לעסקים קטנים. הידע הרב והניסיון העשיר, יאפשרו לנו לייעץ לכם בהתנהלות כלכלית נכונה עבור העסק, כמו גם בכל הקשור להלוואה לעסק קטן- אשר תתאים לכם ולעסק שלכם באופן אישי.  

התנהלות כללית נכונה היא המפתח להצלחה עבור כל עסק ואנו נשמח לסייע לכם בכל הקשור בכך- כך שהעסק שלכם יממש את הפוטנציאל שלו וישיג כל מטרה. מוזמנים ליצור איתנו קשר לפרטים נוספים.

כן. ההלוואה מתאימה לעסק בהקמה. המדינה מעוניינת בקידום עסקים חדשים ובשיקום המשק לאחר הקורונה.

לאחר קבלת המסמכים מהלקוח, כלכלני החברה מכינים תכנית עסקית המותאמת במיוחד לכם ומגישים אותה למשרד האוצר. לאחר ההגשה זמן ההמתנה הצפוי הוא 7 ימי עסקים.

כל בעל עסק קיים / חדש זכאי להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה במידה ואין בעיות / הגבלות בחשבון הבנק, אין בעיות בהוצאה לפועל ואין בעיות ברשויות המס.

להלוואה בערבות המדינה יש מספר מסלולים שבהם ניתן לקבל עד 500,000₪:
*מסלול עסק בהקמה
*מסלול השקעה בעסק
*מסלול הון חוזר

בהחלט. המדינה מעוניינת לשקם עסקים שנפגעו בזמן הקורונה ונותנת הלוואה בתנאים טובים יותר מהמסלולים הרגילים:
1.5% ריבית בממוצע
עד 10 שנים פריסה
עד שנה גרייס (דחיית תשלום)

עד 40% מהמחזור השנתי של העסק

דוחות בנקאיים כגון עובר ושב,ריכוז יתרות פירוט הלוואות.
דוחות עסקיים מרואה החשבון.
כמובן שהחברה עוזרת ומלווה את בעל העסק בהשגת המסמכים.

לאחר תחילת התהליך תתנהלו מול כלכלני החברה, בעלי תואר ראשון ושני בכלכלה ומול רואי החשבון שיכינו תכנית עסקית מותאמת לעסק שלכם וילוו אתכם עד לקבלת אישור עקרוני להלוואה.

תוכן עניינים

הלוואה לעסקים קטנים

אולי יעניין אותך לקרוא על

GLS פיננסים דילוג לתוכן